יומן ארועים

Bookmark and Share
קצינים ראשונים ל"כיפת ברזל" פורסם בתאריך 08.07.2010
תגיות: מערך הנ"מ , כיפת ברזל
נותרו רק שבועות ספורים טרם תהפוך מערכת היירוט "כיפת ברזל" למבצעית, ותחל לתפוס כוננות אל מול איום רקטות קצרות הטווח. בבית הספר לנ"מ מתכוננים לקראת הרגע המכונן, ומכשירים את הקצינים הצעירים, שיפעילו את החדשה במערכות הנ"מ.
גל גולדשטיין

שתי שורות של קצינים וקצינות טריים מילאו אתמול, יום רביעי, את רחבת המסדרים בבית הספר לנ"מ. בין הבוגרים בטקס סיום קורס קציני נ"מ, נמצאו כבכל שנה מפקדי הפלוגות שישולבו בכל מערכות הנ"מ, בהן הברקן, ההוק, הפטריוט והחץ. לצידם, עמדו גם אורחים חדשים, אלו הקצינים שימלאו תפקידי פיקוד בסוללות "כיפת ברזל". "מערך הנ"מ נמצא בעיצומה של תפנית משמעותית" אומר מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דורון גביש. "התפנית משתקפת בין השאר במתאר המשימות המוטלות על המערך, כמו משימת הגילוי להתרעה, ההגנה האקטיבית והגנת שמי המדינה הקלאסית. לצד זה המערך שוקד על קליטת מערכות נשק חדשות כדוגמת "כיפת ברזל". "שרביט קסמים" וטילי החץ מערכות העומדות בחזית הטכנולוגיה בעולם".

בין המסיימים, בולט בתוך שורות הקצינים סגן נועם דשתי, נצר למשפחת נ"מ:

אביו, יוסי, שירת בסוללת ההוק שרשמה לזכותה את ההפלה הראשונה של חיל-האוויר מטוסי אויב במלחמת יום הכיפורים, כאשר יירטה רבעיית מטוסים סורים שעשו את דרכם מלבנון לעבר שטח המדינה.

סגן גיא עלה ארצה בגיל 23 לאחר שסיים לימודי תואר שני בארה"ב, וביקש להתנדב לשירות קרבי כלוחם פטריוט. "תמיד חשבתי לעלות ארצה ולהתגייס, אבל רק לאחר שסיימתי את הלימודים החלטתי שהגיע הרגע המתאים", הוא מספר. "ביקשתי לשרת במערך הנ"מ כי הכרתי אותו מהסיפורים של אבא שלי ושל חברים שלי ששירתו במערך, והוא נשמע לי מעניין".

עתה משובץ סגן גיא לשירות כקצין בסוללת חרב מגן. "ביקשתי לשרת במערכת ה"חץ" כי היא נראית לי הכי מעניינת מבין המערכות. זו הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, שצריכה להתמודד מול האיום המשמעותי ביותר ולמלא את המשימה המורכבת ביותר. ה"חץ" הוא הדור הבא של מערך הנ"מ".

 
1 | 2 | 3
 
מכהנ"ם מעניק דרגה
מכהנ"ם מעניק דרגה

"מערך הנ"מ נמצא בעיצומה של תפנית משמעותית" אומר מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דורון גביש. "התפנית משתקפת בין השאר במתאר המשימות המוטלות על המערך"