יומן ארועים

Bookmark and Share
טייסת חדשה נפתחת פורסם בתאריך 01.11.2010
תגיות: בסיס חצור , סימולאטורים , ראש מטה חיל-האוויר
לאחר פתיחת טייסת המאמנים בפלמחים, הגיע תורה של טייסת מאמני קרב בבסיס חצור. בטקס שנערך הבוקר בחצור השתתפו ראש מטה חיל-האוויר, תא"ל נמרוד שפר, מפקד הבסיס, אל"ם אורי ומפקד הטייסת סא"ל אוהד בפתיחת הטייסת
מאי אפרת

בטקס חגיגי בבסיס חיל-האוויר בחצור נפתחה טייסת חדשה-טייסת מאמני קרב. תא"ל שפר חשף את סמל הטייסת לקול מחיאות הכפיים של הנוכחים, המדבקות הלבנות שהסתירו את סיכות הטייסת הוסרו על ידי החיילים שעמדו במסדר ודגל הטייסת הונף לראשונה.

"זה הוא בוקר מיוחד, לא רק לעולם מאמני הקרב אלא גם לבסיס חצור ולחיל-האוויר כולו. הבוקר אנו פוסעים למציאות חדשה עם הקמתה של טייסת המאמנים", אמר מפקד הבסיס, אל"ם אורי. "לא מדובר רק בשינוי סמנטי אלא בשיפור האפקטיביות של החיל. הקמת הטייסת הינה בחזקת מהפכה משימתית".

"הטייסת משמשת הלכה למעשה של החשיבות שאנו רואים בתחום האימון", הדגיש תא"ל שפר. "מיומנויות מושגות על ידי למידה ותרגול ולמאמנים חלק מכריע בהגעה לרמה הנדרשת, ההשקעה בתקציב ובכוח אדם בתחום זה תמשך גם בשנים הבאות".

בתום הטקס, לאחר שירת "התקווה", התכנסו הנוכחים להרמת כוסית בהנחייתו של מפקד טייסת מאמני קרב. בין המפקדים, חיילי הטייסת, אנשי התעשיות והאורחים, היו גם אל"ם אריאל, מפקדו הקודם של הבסיס ורס"ן ערן, מפקד מאמן בז-רעם לשעבר. השניים הגיעו לטייסת כדי לקחת חלק באירוע המשמח.

"אני גאה לחנוך את טייסת מאמני קרב בבסיס חיל-האוויר בחצור. זו היא טייסת בעלת טכנולוגיה מתקדמת, תשתיות מתקדמות והון אנושי ממעלה ראשונה שצריך להשכיל להשתמש בו", ציין סא"ל אוהד. "המקצועיות היא נר לרגלינו. יש לנו עוד שיאים ואתגרים רבים לכבוש ובעזרתה נוכל לעשות זאת".