יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש המטה הנכנס: "המזרח התיכון גועש" פורסם בתאריך 15.03.2012
תגיות: ראש מטה חיל-האוויר , חגי טופולנסקי , עידו נחושתן , נמרוד שפר , טקסים ואירועים
תא"ל חגי טופולנסקי, שעמד בשנים האחרונות בראש להק אוויר, התמנה היום לראש מטה חיל-האוויר. "אנו בתקופה מאתגרת במיוחד", אמר תא"ל טופולנסקי. "עלינו לגלות נחישות ויצירתיות על מנת להמשיך לשפר את יכולותיו ואיכותו של חיל-האוויר"
מערכת אתר חיל-האוויר

תא"ל חגי טופולנסקי נכנס לתפקידו החדש כראש מטה חיל-האוויר, והחליף את תא"ל נמרוד שפר - מפקד אגף התכנון הבא. "מצד אחד, המזרח התיכון גועש ורועש, והמתיחות מורגשת באוויר", אמר תא"ל טופולנסקי. "מצב זה מחייב דריכות ומוכנות מבצעית גבוהה, יחד עם אתגרים משמעותיים לבניין הכוח העתידי של חיל-האוויר. מצד שני, היקף המשאבים יחייב אותנו לקבלת החלטות לא קלות, תוך גילוי נחישות ויצירתיות, על מנת להמשיך לשפר ולשדרג את יכולותיו ואיכותו של חיל-האוויר".

תא"ל טופולנסקי (47) התגייס לקורס-טיס בשנת 1984, וסיים במגמת קרב. הוא שירת בטייסת העיט "הנמר המעופף", ולאחר מכן בטייסות ה-F-16 "העמק" ו"הקרב הראשונה". לאחר מכן, לקח חלק בצוות ההקמה של טייסת ה"רעם" (F-15I) והפך לסגן מפקד טייסת "הפטישים". הוא פיקד על טייסת ה-F-16 "אבירי הצפון", ומאוחר יותר עמד בראש מחלקת התכנון והארגון של חיל-האוויר. כאשר קודם לתא"ל, הוא קיבל לידיו את הפיקוד על בסיס חצרים, ובו טייסת "הנמר המעופף" בה התחיל את דרכו כטייס קרב צעיר. ב-2010 מונה לראש להק אוויר, ומעתה יעמוד בראש מטה החיל, האחראי על עיצוב בניין הכוח של חיל-האוויר.

האלוף נחושתן: "חיל-האוויר הוא כח ההתקפה וכח ההגנה"
מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, התייחס לשילוב המורכב של להק המטה בין מיצוי יכולות החיל בהווה ובין חשיבה לעתיד ותכנון ארוך טווח. "קחו את הימים האחרונים ותראו איך התוצרים של התהליכים הללו נותנים הלכה למעשה בטחון למדינת ישראל ותושביה. תהליכי בניין מעולים העניקו לנו יכולת פגיעה כירורגית מדויקת ובעלת עוצמה, ויכולת חדשה של הגנה מפני טילים ורקטות. בסופו של יום - חיל-האוויר הוא כח ההתקפה וגם כח ההגנה".

מפקד חיל-האוויר הודה לראש המטה היוצא, תא"ל נמרוד שפר, על השנתיים שמילא בתפקיד. "ידעת להיות יד ימיני באופן שכל מפקד יכול רק לייחל לו".

כאמור, תא"ל שפר עתיד להתמנות בחודשים הקרובים לראש אגף התכנון במטה הכללי. "להק המטה בונה את חיל-האוויר פשוטו כמשמעו, מהמסד ועד לטפחות", סיכם תא"ל שפר. "אמנם איננו בונים במו ידינו, אך אנו שותפים מלאים, לרוב מובילים, בכל תהליך בניין בחיל. הימים האחרונים מוכיחים לנו שוב, בפעם המי יודע כמה, שימי פקודה מגיעים גם מגיעים".

 

 
1 | 2 | 3 | 4
 
ראש המטה החדש, תא"ל חגי טופולנסקי
ראש המטה החדש, תא"ל חגי טופולנסקי