יומן ארועים

Bookmark and Share
מחזקים את המטה המבצעי פורסם בתאריך 16.10.2013
תגיות: מחלקת מבצעים , מטה
מזרח תיכון לא שקט וזירות קרובות ורחוקות דורשות חיל-אוויר חזק ומוביל, בעקבות הגדלת המשימות ותחומי האחריות עורך חיל-האוויר שינוי ארגוני במטה המבצעי של החיל: ראש להק אוויר יתפצל לשני תפקידים אחד יעסוק בהפעלה המבצעית והשני באימונים והדרכה. מחלקת מבצעים תורחב ותתן מענה טוב יותר בהפעלה המבצעית של החיל
מערכת אתר חיל-האוויר

בשנים האחרונות מהווה חיל-האוויר גורם מרכזי ומכריע בתפיסת הביטחון של מדינת ישראל. האיומים החדשים עמם מתמודד חיל-האוויר של שנת 2013 דורשים התאמה על מנת לתת מענה מיטבי לכל להמשימות. לצורך כך הוחלט בחיל-האוויר לערוך שינוי ארגוני משמעותי במטה החיל: התפקיד, ראש להק אוויר יתפצל לשני תפקידים האחד יעסוק בהפעלה המבצעית, ויקרא ראש מבצעי אוויר, ימלא אותו תא"ל תומר בר, מפקד בסיס תל נוף הנוכחי. התפקיד השני יעסוק בהדרכה ואימונים של החיל, יקרא ראש להק אוויר, ימלא אותו תא"ל טל קלמן, כיום מפקד בסיס חצרים.

מחלקת מבצעים, תעבור מעתה להיות תחת ראש מבצעי אוויר ותורחב אף היא: שלושה מפקדים בדרגת אל"ם יפעילו מעתה את מבצעי החיל בתחומים השונים: מבצעי התקפה, מבצעי הגנה (שיכללו ברובם את מערך ההגנה האקטיבית) ומבצעי שיתוף פעולה עם זרוע היבשה.

להק המודיעין יקבל גם הוא חיזוק בראש מחלקה חדש שיעסוק בהפעלה, המחלקה תחתיו תפעל לחיבור אפקטיבי של העולם המודיעיני לעולם המבצעי בחיל.

המטה המבצעי של החיל לא עבר שינוי ארגוני כמעט ארבעים שנה. השינוי ההיסטורי, אינו מסמן רק התרחבות בתקנים או איושים, הוא בעיקר מדגיש את הגדלת הציפיות והמשימות שהחיל נושא באחריותם. כחלק מהמהלך הצה"לי, הצטמצם חיל-האוויר בתקנים רבים. על מנת לאפשר את תוספת התקנים והתפקידים במסגרת הארגון החדש של המטה המבצעי, צמצם החיל תקנים נוספים מעבר למסגרת המתוכננת.

 
1 | 2 | 3