יומן ארועים

Bookmark and Share
מאחורי הקשר: הבקרים פגשו טייסים אזרחיים פורסם בתאריך 01.01.2014
תגיות: בקרים , מערך הבקרה , תעופה אזרחית
מערך הבקרה פועל לצד העבודה בבקרת המטוסים הצבאיים גם על בקרת המטוסים האזרחיים הטסים במרחב האווירי של המדינה. לכן, נפגשו בשבוע שעבר אנשי יחידת הבקרה במצפה רמון עם טייסים אזרחיים לחיזוק שיתוף הפעולה המקצועי ביניהם, המתקיים מידי יום
שני פומס

אנשי מערך הבקרה פועלים כל העת כדי להבטיח את ביטחון המרחב האווירי שמעל המדינה: לצד בקרת מטוסי חיל-האוויר מבקרים אנשי המערך גם את פעילות המטוסים האזרחיים במדינה ומוודאים שהטיסות אינן מפריעות לפעילותו של החיל או לביטחון האזרחים. בשבוע שעבר הגיעו טייסים אזרחיים ליחידת הבקרה האזורית (יב"א) במצפה רמון והעמיקו את הידע בעולם התעופה האזרחית בישראל, עמה הם בממשק יום-יומי. "רוב מוחלט של המרחב האווירי של ישראל מוקצה לצבא וכל גורם אזרחי שרוצה לטוס במרחב של המדינה צריך להיות בקשר אתנו", הסביר סרן יניב, מפקד גף תעבורה ביב"א. "הממשק ביננו גדול מאוד ולכן הם הגיעו הנה כדי לחזק את שיתוף הפעולה".

בין האורחים האזרחים, היה גם מנהל מחלקת תשתיות אוויריות מרשות התעופה האזרחית (רת"א) שהסביר לבקרים מניסיונו כיצד נכתבים חוקי תעופה אזרחיים. "לעולם התעופה האזרחי יש מערכת חוקים משלו ואנחנו צריכים להכיר גם אותה", אמר סרן יניב. "אנחנו לומדים גם את החוקים הללו במהלך ההכשרה שלנו, עושים קורס אזרחי ומקבלים היתר מרת"א כדי לעבוד טוב יותר ולתת שירות בקרה מקצועי".

גורם אזרחי נוסף שהעביר הדרכה במהלך השבוע הגיע דווקא מתוך היב"א עצמה, מחדר הבקרה האזרחי שפועל מתוך היחידה במצפה רמון. "לבקרי הטיסה האזרחיים יש נתיב קטן ביחס לזה של חיל-האוויר", מסביר סרן יניב". "יש לנו שפה משותפת איתם: אנחנו יושבים בעמדות שלהם והם מגיעים לעמדות שלנו. שיתוף הפעולה ביננו חשוב כי בלעדיו לא ניתן היה לייצר תשתית אווירית בטוחה".
banner