יומן ארועים

Bookmark and Share
"אנחנו בפתח תקופה עמוסת שינויים" פורסם בתאריך 18.06.2014
תגיות: טייסת "הנגב" , תרגילים ואימונים , סופה (F-16I)
לאחר יותר משבועיים של קרקוע, חיל-האוויר חזר היום לאוויר. קרקוע ממושך באמצע שנת העבודה הינו אירוע חסר תקדים בתולדות החיל ונדרשת חזרה לכשירות במקצועיות ובהקפדה על הבטיחות. כך חוזר חיל-האוויר לטוס
שיר כהן

במשך יותר משבועיים דממו מטוסי חיל-האוויר בבסיסים, בעקבות קרקוע חסר תקדים. הבוקר נשמע לראשונה רעם מנועי ה"סופה" (F-16I) בבסיס רמון הדרומי, לאחר שנחתם הסדר מול משרד האוצר. כעת יוכלו כל טייסות חיל-האוויר לשוב לשגרת האימונים שתתחלק לשלבים ותבוצע באופן הדרגתי, במטרה שלא ליצור עומס יתר על אנשי הטייסת שוויתרו על אימונים בעלי חשיבות רבה. "ראש להק-האוויר הגדיר את שלושת השבועות הקרובים ככאלה שיעסקו בטיסות שמוכוונות במיוחד לחזרה על יסודות הטיסה המבצעית", הסביר סא"ל אמיר. "הבעיה העיקרית היא שאנשי צוות-האוויר לא טסו זמן רב יחסית ולכן צריך לחזור לשגרה בצורה הדרגתית. בנוסף, יש הרבה שאפשר להרוויח מהחזרה ליסודות כבודדים וכמו גם כארגון שלם".

למרות הזמן שחלף מאז שהמריאו אנשי הטייסת לעבר טיסת אימונים מורכבת, בטייסת לא חוששים מהחזרה לשגרה. "במהלך תקופת הקרקוע, המשכנו לוודא מוכנות אצל האנשים והמטוסים שהיו בכוננות", אמר סא"ל אמיר, מפקד הטייסת. "ניצלנו את התקופה לקידום תהליכים רבים כמו תרגילי חימוש בהיקפים גדולים במיוחד ופעולות אחזקה על המטוסים שלנו, שחגגו עשור רק לא מזמן".

כבר מיד לאחר חודש יולי, ישובו אנשי הטייסת להתאמן בכל הכוח. "התקופה הבאה טומנת בחובה הרבה פיתוחים, שצריך להיות מוכנים לקראתם", קבע סא"ל אמיר. "החל מחידושים רבים למטוסי ה'סופה' ועד ליישום תורת הספקי התקיפה שבימים אלו ממש הופכת מרעיון לדרך פעולה מבצעית. אנחנו עומדים בפתח של תקופה עמוסת שינויים ועלינו להמשיך ולהיות מוכנים לדברים שיגיעו בעתיד הלא רחוק".

 
1 | 2 | 3
 
"צריך לחזור לשגרה בצורה הדרגתית"
"צריך לחזור לשגרה בצורה הדרגתית"