יומן ארועים

Bookmark and Share
"בחרנו את מטוס ההדרכה הטוב בעולם" פורסם בתאריך 06.11.2014
תגיות: "לביא" (M-346) , שת"פ , מפקד חיל-האוויר
חודשים לאחר נחיתתו בעיצומו של מבצע "צוק איתן" זכה היום ה"לביא" לקבלת הפנים הראויה לו. המטוס החדש פותח באופן רשמי עידו חדש בעולם הדרכת טייסי ונווטי הקרב. "ה'לביא' הוא לא רק מטוס אלא חלק מתפיסה חדשנית"
נועה פניגשטיין

כאשר זוג מטוסי ה״לביא״ (M-346) הראשון נחת בישראל בחודש יולי האחרון, מבצע ״צוק איתן״ היה בעיצומו ומערכיו השונים של חיל-האוויר עסקו מסביב לשעון במלאכת ההגנה על מדינת ישראל. כשלושה חודשים אחרי, עם נחיתתו של ה״לביא״ החמישי בבסיס חצרים זכה המערך לקבלת הפנים הראויה לו ולראשונה הודבק על זנבו סמל טייסת "הנמר המעופף". "בחרנו את מטוס ההדרכה הטוב בעולם, אך הוא לא רק מטוס אלא חלק מתפיסה חדשנית הכוללת מאמנים, מערכות אימון וירטואליות המדמות את האתדרים שבפניהם", אמר מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל. "נמשיך לפתח את לוחמינו האווירים כדי שיוכלו לשאת בכנפיהם את בטחון מדינת ישראל".

נחיתת חמשת מטוסי ה״איירמאקי״ האיטלקיים הראשונים מתוך 30 מטוסים שינחתו עד שנת 2016 והינם פורצי דרך בתחומם בעולם. ה"לביאים" פתחו באופן רשמי עידן חדש בעולם הדרכת טייסי ונווטי הקרב של החיל. ״זה יום חג לחיל-האוויר, צה"ל ולמדינה שחונכים מטוס הדרכה חדש ומתקדם שישפר רבות את היכולות שלנו להכשיר את חניכי קורס-הטיס ובהמשך גם את הנווטים", אמר אל"ם שאול. "המטוס נבנה להדרכה וככזה הבטיחות שלו היא מעל הכל".

שגריר איטליה: "זוהי רק ההתחלה"
מלבד היותה אירוע היסטורי בחיל-האוויר, קבלת מטוסי ההדרכה מסמלת שיתוף פעולה חזק והדוק בין חיל-האוויר האיטלקי ועמיתו הישראלי. "קליטת ה'לביא' מהווה אבן דרך בשיתוף הפעולה האסטרטגי עם איטליה ומשקפת את מערכת היחסים המצוינת בין שתי המדינות", אמר מפקד חיל-האוויר.

בין הנוכחים בטקס היה גם שגריר איטליה בישראל, מר פרנצ'סקו מריה טאלו. "ברצוני לבטא את ההערכה הגדולה של השותפות הזאת שאנחנו מציינים היום", הוא אמר. "שותפות בין שני עמים, שתי תעשיות ושני חילות. ה-M-346 הוא הביטוי העליון של יצירה של כלים מכאניים שנעשה עם הידע הגבוה ביותר של אנשינו. הטייסים הישראלים הם הטייסים הטובים בעולם. לכן מטוס איטלקי עם טייס ישראלי זה שילוב נהדר. זוהי רק ההתחלה של שיתוף הפעולה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
לראשונה הודבק על זנבו של ה"לביא" סמל טייסת "הנמר המעופף"
לראשונה הודבק על זנבו של ה"לביא" סמל טייסת "הנמר המעופף"

צילום: גיא אשש