יומן ארועים

Bookmark and Share
חידושים במערך הכיבוי: יקלוט מטוסים חדשים פורסם בתאריך 08.01.2015
תגיות: יחידת כיבוי אווירית , רכש , השריפה בכרמל
שישה מטוסים חדשים יצטרפו לשורותיו של מערך הכיבוי האווירי, במסגרת הסכם שנחתם בימים אלו. השבוע סיכמו ביחידה את עונת השריפות של שנת 2014 והציגו את שיפור היכולות של היחידה
ורד תללה

יחידת הכיבוי האווירי תקלוט בחודשים הקרובים שישה מטוסים חדשים, שיתווספו לשמונת מטוסי הכיבוי הקיימים. זאת במסגרת הסכם "מענה קבע" שנחתם בימים אלו ומטרתו לתת פתרון שלם לצורך המבצעי בכיבוי שריפות מן האוויר. יחד עם המטוסים הקיימים ששת המטוסים החדשים יוכלו לתת מענה לשתי שריפות בו זמנית בשני איזורים שונים. "כך מטוסי הכיבוי יגיעו ליעדם במינימום זמן ויכבו את השריפה טרם תתפשט", הסביר סא"ל ערן, מפקד יחידת הכיבוי האווירי, במהלך סיכום עונת השריפות של 2014. " לאחר ארבע שנים בהם עסקנו בבניית בסיס חזק ליחידה השלב הבא הוא בניית קומה חדשה. בשנה הקרובה נעלה רמה בכל הנוגע ליכולותיה של היחידה".

היכולות החדשות של היחידה יבנו עד תחילת עונת השריפות של 2015 שנפתחת בחודש מאי הקרוב. עד אז יוכשרו טייסי הכיבוי ביחידה לטיסות לילה בתום ארבעה חודשי הכשרה: כך הם יוכלו לעבור במהלך הלילה בין המנחתים ולהיערך ליום שלמחרת. באוקטובר הקרוב היחידה תתרגל בפעם הראשונה שיתוף פעולה עם יחידות כיבוי אווירי מהעולם.

"ישראל היא בין המדינות הבטוחות"
במהלך עונת השריפות האחרונה נפתח מבצע "צוק איתן". "בניגוד לשנים קודמות בהן לכבאים לקח זמן מה להגיע לכיבוי השריפה, השנה קוצרו זמני ההגעה וכתוצאה מכך נחסכו חיי אדם", סיפר בערב סיום העונה רב טפסר שחר אילון, נציב הכבאות הראשי. "כך אנו מבינים כי מדינת ישראל היום היא בין המדינות הכי בטוחות בעולם בכל הנוגע בכיבוי והצלה".

במהלך הערב הציב מנכ"ל "כים-ניר", תא"ל (מיל') אודי זוהר, יעד חדש שיאתגר את היחידה. "אני מאמין שבעוד כמה שנים טייסי הכיבוי האווירי יוכלו להמריא ולמצוא את השריפה מלמעלה מבלי שיצטרכו הכוונה על-ידי כוחות הכיבוי הקרקעיים", הוא הכריז. "נביא את תחום כיבוי האש למחוזות חדשים וניתן ביטחון מרבי לאזרחי מדינת ישראל".

 
1 | 2
 
יחידת הכיבוי האווירי תקלוט בחודשים הקרובות שישה מטוסים חדשים
יחידת הכיבוי האווירי תקלוט בחודשים הקרובות שישה מטוסים חדשים