יומן ארועים

Bookmark and Share
פרחי-הטיס טסים בפעם הראשונה על ה"לביא" פורסם בתאריך 18.01.2015
תגיות: "לביא" (M-346) , הדרכה , בית-הספר לטיסה
חניכי בית-הספר לטיסה טסו היום לראשונה על מטוס ההדרכה החדש. מטוס ה"עיט", קודמו, שימש את חניכי מתקדם קרב בבית-הספר לטיסה במשך ארבעה עשורים ובחיל צופים שה"לביא" ישמש אותם להרבה יותר
ורד תללה

עכשיו טסים: התרגשות גדולה נרשמה היום בבסיס חצרים, כאשר חניכי מתקדם קרב טסו בפעם הראשונה על מטוס ההדרכה החדש ה"לביא" (346-M). ה"לביא" שהחליף את מטוס ההדרכה הוותיק של חיל-האוויר ה"עיט" (סקייהוק) יביא את חיל-האוויר ליכולות הדרכה מהמתקדמות בעולם. "זה אירוע היסטורי ומרגש", אמר סרן אלון, מפקד חניכי הקורס הראשון שטס על ה"לביא". "ה'לביא' שמביא עמו יכולות חדשות שדומות למטוסי 15- F וה-16-F ללא ספק יביא את פרחי-הטיס לטייסות הקרב כשהם הרבה יותר מנוסים".

במשך השבועות האחרונים פרחי-הטיס עברו הסבה במאמן ה"לביא", טרם הטיסה על המטוס. "החניכים התכוננו לגיחה ולמדו במשך שבועיים את כל המערכות המורכבות שיש במטוס. זאת בניגוד למטוס ה'עיט' שדרש מהם יומיים של לימודים בלבד", מסביר סרן אלון. בנוסף היו החניכים הראשונים לחנוך את מאמן הטיסה החדש.

ה"לביא" ימשיך להדריך שנים ארוכות
מטוסי ה"לביא" מביאים עמם שינוי מהותי בהכשרתם של דורות טייסי ונווטי הקרב הבאים של חיל-האוויר ובתפיסת ההדרכה של החיל כולה. "הטיסה על ה'לביא' שונה מטיסה רגילה במאמן", מסביר ניב, חניך במגמת מתקדם קרב בביס"ט. "מרגישים לראשונה את התחושות הפיזיות שיש בטיסה על מטוס קרב אמיתי ואת ההשפעה שיש לנו על המערכות השונות שמפעילים. זו הרגשה מיוחדת להיות המחזור הראשון שטס על ה'לביא'".

מטוס ה"עיט" שימש את חניכי מתקדם קרב בבית-הספר לטיסה (ביס"ט) במשך 40 שנה ובחיל צופים שמטוס ה"לביא" ישמש אותם להרבה יותר. "כל עוד תהיה טיסה מאוישת בחיל-האוויר אני מאמין שה'לביא' ימשיך להדריך את חניכי הביס"ט", הצהיר סרן אלון.

 
1 | 2 | 3
 
החניכים היו הראשונים לחנוך את מאמן הטיסה החדש
החניכים היו הראשונים לחנוך את מאמן הטיסה החדש

צילום: נטע גורי