יומן ארועים

Bookmark and Share
לראשונה: ה"שמשון" באימון הצנחת כוחות פורסם בתאריך 04.02.2015
תגיות: שמשון (הרקולס J) , תרגילים ואימונים , טייסת "הפילים" , בסיס נבטים , כוחות קרקע
מטוס ה"שמשון" החדשני של טייסת "הפילים" ביצע השבוע את ההצנחות הראשונות שלו. הבוקר התקיימה צניחה אוטומטית ראשונה, בעוד מוקדם יותר השבוע בוצעה צניחה חופשית. המטרה: לנצל את יכולות המטוס להכיל כמות רבה של כוחות
שני פומס

צניחה אוטומטית ראשונה ממטוס ה"שמשון" (C-130J) החדש התקיימה הבוקר. הצניחה התקיימה באזור הסמוך לבסיס פלמחים ובה השתתפו כ-30 חניכים בקורס מדריכי צניחה של מרכז הטסה והכשרות מיוחדות (מרהו"ם). "יכולת הצנחת לוחמים זו כשירות חשובה במבצעיות מטוס השמשון"" אמר תא"ל ליהוא הכהן, מפקד בסיס נבטים. "מדובר במטוס שהליבה המבצעית שלו היא שילוביות עם כוחות הקרקע וצניחה זו אחת מהיכולות. ללא ספק זו אבן דרך חשובה היום. אנשי הטייסת רושמים היום צעד נוסף בדרך הארוכה של קליטת המטוס למשימות מבצעיות".

צניחה אוטומטית קופצים המשתתפים מהמטוס מגובה נמוך. "הטיסה הרבה יותר נוחה בהיבט של הצנחן", קבע סא"ל נוריאל נחמיאס, מפקד יחידת צניחה והטסה במרהו"ם, מיד לאחר שצנח. "המטרה שלנו היא לנצל את המטוס החדש בהיבט של כמות הצנחנים. השאיפה היא שיהיו 86 צנחנים ב'שמשון' לעומת 54 שיש ב'קרנף'".

מוכשר גם לטיסות ארוכות טווח
מדובר בכשירות נוספת שרכש ה"שמשון" לאחר שבחודשים האחרונים תרגל לראשונה המראה, נחיתה והסעה בשטחים לא מוכשרים - אחת מהמיומנויות המרכזיות אליהן יידרש. בחודש נובמבר האחרון "השמשון" ביצע טיסה ארוכת טווח ראשונה. הגיחה התקיימה בשמי רומניה, בולגריה ויוון וענתה על ציפיותיהם של אנשי הטייסת. "הכשירות לטוס לחו"ל היא אחת החשובות שאנחנו נדרשים לה כטייסת תובלה", סיפר אז רס"ן רועי, מפקד גף נווטים האמון לפיתוח תורת הלחימה (תו"ל) לטיסות חו"ל בטייסת "הפילים". "האימון היה מצוין וזה נותן לנו תחושת בטחון לקראת ההפעלה המבצעית שתגיע".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
בצניחה אוטומטית קופצים המשתתפים מהמטוס מגובה 400 מטר
בצניחה אוטומטית קופצים המשתתפים מהמטוס מגובה 400 מטר

צילום: הגר עמיבר