יומן ארועים

Bookmark and Share
ביקור ראשון של מזכירת חיל-האוויר האמריקאי פורסם בתאריך 04.05.2015
תגיות: ארה"ב , שיתוף פעולה
מזכירת חיל-האוויר האמריקאי דבורה לי ג'יימס הגיעה השבוע לביקור ראשון מסוגו בדרג זה בחיל-האוויר. המזכירה ביקרה בבסיס חיל-האוויר בחצור, בסוללת "כיפת ברזל" ובמטה צה"ל והבהירה: "אנחנו אתכם"
נועה פניגשטיין

מזכירת חיל-האוויר האמריקאי (חהא"א), דבורה לי ג'יימס, נחתה השבוע בישראל כאורחת מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל, לביקור היסטורי וראשון מסוגו בהיסטוריית שיתוף הפעולה בין המדינות. "חיל-האוויר האמריקאי הוא השותף המשמעותי ביותר שיש לחיל-האוויר. אנחנו חולקים ערכים, אינטרסים ואתגרים משותפים", אמר מפקד חיל-האוויר. "הביקור של המזכירה מסמל את עומק שיתוף הפעולה בין החילות ואת השאיפות שלנו להעמקה משמעותית יותר".

מזכירת חהא"א ממונה אישית על-ידי נשיא ארצות הברית וכפופה ישירות לשר ההגנה של צבא ארה"ב. תחת ניהולה נמצאות אוויריית חהא"א ואוויריית המשמר הלאומי. "הקשר בין הצבאות ובין האנשים חזק מאוד", אמרה המזכירה ג'יימס למפקד החיל. "כך היה שנים וכך גם יהיה, אנחנו אתכם".

"כאן כדי להגן על הבית"
מזכירת חהא"א ג'יימס הגיעה אמש במסגרת הביקור לסוללת "כיפת ברזל" באזור אשקלון. מעבר לסיור בסוללה וסקירת פעילותו של מערך ההגנה האווירית במבצע "צוק איתן", פגשה המזכירה את טוראי ברי קופמן, לוחם בגדוד "כיפת ברזל" וחייל בודד שעלה לפני שנה וחצי מסן-פרנסיסקו. "כשהתגייסתי לצבא ביקשתי להגיע להגנה אווירית, בשבילי זו הייתה בחירה ברורה", הוא סיפר. "אני באמת מרגיש שאני עושה עבודה חשובה, זה כבוד לשרת במערך הזה".

במהלך ביקורה הגיעה מזכירת חהא"א גם לבסיס חיל-האוויר בחצור, שם התרשמה מהמרכז לאימון משימתי (מלא"ם) ופגשה את אנשי צוות-האוויר של טייסת "העקרב", המפעילה את מטוס ה"ברק" (F-16 C/D). "אנחנו מפעילים מערכות אמריקאיות לצד ישראליות, וגאים מאוד להשתמש בהן", אמר למזכירה מפקד טייסת "העקרב" סא"ל גלעד. "אנחנו כאן כדי להגן על הבית היחיד שלנו. באופן אישי אני שמח מאוד על הביקור וההזדמנות לספר לכם ולהוקיר לכם תודה על התמיכה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מזכירת חיל-האוויר האמריקאי בביקור היסטורי וראשון מסוגו
מזכירת חיל-האוויר האמריקאי בביקור היסטורי וראשון מסוגו

צילום: הגר עמיבר