יומן ארועים

Bookmark and Share
אליפות ח"א בכדורסל: הגביע של שדה דב פורסם בתאריך 15.02.2017
תגיות: ספורט , בסיס פלמחים , בסיס רמת-דוד , בסיס שדה-דב
כמידי שנה בשנה התקיימה היום אליפות חיל-האוויר בכדורסל. נבחרת שדה דב קטפה את תואר אלופת הסלים לשנת 2017, זאת לאחר שגברה על יריבתה מבסיס פלמחים. גם קבוצת מכבי חיפה הגיעה לתחרות ושיחקה מול בכירי החיל
כרמל להד

כמיטב המסורת התקיים היום משחק הגמר של אליפות חיל-האוויר בכדורסל, והרוחות בבסיס רמת דוד, שאירח את הטורניר, סערו. כולם כאחד ניסו לנחש מי תהיה האלופה לשנת 2017: נבחרת בסיס שדה דב או נבחרת פלמחים?

נבחרת שדה דב הגיעה לתחרות במטרה לשמור על תואר האלופה אותו קטפה בטורניר בשנה שעברה, אך קבוצת פלמחים לא נשארה חייבת והגיעה גם היא כדי להשיב מלחמה. לאחר משחק צמוד נגמר הרבע הראשון בתוצאה 23:15 לטובת שדה דב. את תחילתו של הרבע השני החלה שדה דב בריצה של שבע נקודות רצופות ועל כן נרשם טיים אאוט אותו ביקשה קבוצת פלמחים, שחזרה בשיא הכוח עם שלשה מרשימה. לבסוף הסתיים הרבע בתוצאה של 35:44 לטובת שדה דב. 


רל"א: "הערכה רבה לכל מי שהשתתף, זהו אירוע ספורטיבי וייחודי" | צילום: עדי עבו

שדה דב שמרה על המומנטום גם ברבע השלישי אשר נגמר בתוצאה 67:51, בו נרשמה מתפרצת מרשימה מצדה. השעון הראה חמש דקות לסוף הרבע הרביעי וההפרש היה עשר נקודות לטובת שדה דב. המתח הורגש באוויר ושאלה אחת נשאלה בשקט - האם פלמחים תצמצם את הפער? שישים שניות לסוף הצטרף לקבוצת שדה דב שחקן חיזוק - מפקד הבסיס אל"ם אמיר, אשר קלע את סל הניצחון (83:71). שדה דב נותרה אלופה!

בסיום המשחק ראש להק אוויר תא"ל ניר ברקן, מפקד בסיס רמת דוד אל"ם אמנון, וקצין אימון גופני חילי סא״ל צביקה פלג העניקו פרסים לזוכים. במעמד ההענקה אמר תא"ל ברקן: "קודם כל ארצה להודות על האירוח המופתי של רמת דוד. ברכות לזוכים והערכה רבה לכל מי שהשתתף, זהו אירוע ספורטיבי וייחודי".


המנצחת הגדולה: נבחרת שדה דב | צילום: עדי עבו

חוויה מיוחדת
כמדי שנה לפני הגמר הגדול התקיים משחק ראווה בין קבוצת מכבי חיפה לבין בכירים מחיל-האוויר. למרות שנראה כי התוצאה הוכרעה מראש, קבוצת הבכירים ובראשה המאמן תא"ל נמרוד, מפקד בסיס פלמחים, לא ויתרה לרגע. המשחק כלל מספר הטבעות מרשימת של רב"ט נתנאל ארצי, חייל מרמת דוד ושחקן מכבי חיפה אשר שיחק בקבוצת הבכירים. כמו כן גם מאמן הקבוצה קלע מספר סלים מרשימים. בסופו של משחק מותח ניצחה מכבי חיפה בתוצאה של 46 נקודות אל מול 37 נקודות את קבוצת הבכירים. "היה כיף לשחק עם המפקדים אין ספק שיש להם יכולות מרשימות", אמר עוז בלייזר, שחקן מכבי חיפה.

טרם המשחק סיירה הקבוצה בבסיס רמת דוד ונחשפה לכלי-הטיס השונים שהוא מפעיל. מפקד טייסת "הסילון הראשונה" הסביר לשחקנים על תפקידה ועל מטוס ה"ברק" (F-16C\D) אותו היא מפעילה, ואילו בטייסת "מגיני המערב", טייסת מסוקי החילוץ והסיוע הימי, הם שמעו על שיתוף הפעולה בין החילות. "אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם חיל הים. אנו משמשים כ'עניים' של הלוחמים משום שניתן לראות לטווח רחוק יותר באמצעות המסוק", תאר סגן עמר, טייס בטייסת., ובלייזר הוסיף: "הסיור היה מעניין מאוד, הסבירו לנו על הטייסת וראינו את המטוסים מקרוב. זו הייתה חוויה מיוחדת".