טייסות החיל

בית-הספר לקצינים (ביסל"ק)

בית-הספר לקצינים נמצא בבסיס עובדה, כ-60 ק"מ צפונית לעיר אילת. בית-הספר מכשיר למעלה מ- 75 אחוזים מקציני חיל-האוויר ביותר מ-15 מקצועות שונים, תוך מתן מענה להכשרה מקצועית ומקיפה וכן מתן כלים פיקודיים וחינוכיים לקציני המחר של החיל וכל זאת לאור ערכי צה"ל, חיל-האוויר והמערכים המקצועיים. מפקד בית הספר הינו קצין בדרגת סא"ל.

בית-הספר מכשיר יותר מ-600 בוגרים בשנה, כאשר אוכלוסיית הצוערים הינה מגוונת ביותר: בוגרי שלב בסיסי בקורס-טיס, לוחמים, אקדמאיים וכן אוכלוסיות שונות ונוספות.

 היסטוריה

בית-הספר לקצינים הוקם בנובמבר 2004, כאשר המבנה עבר שיפוץ יסודי ומקיף, צויד בסביבת לימודים איכותית מתקדמת חדשנית ועדכנית ונחנך במשכנו החדש בינואר 2005.

בית-הספר לקצינים מהווה איחוד של שני ארגונים: בית-הספר לקצונה טכנית ומנהלה, כולל עתודאים אשר היו בעבר בבסיס חיל-האויר בחיפה ומגמת קצינים בבית-הספר של מקצועות התעופה שם מתבצעת הכשרת קצונה במקצועות התעופה.

 פעילות

לאחר איחוד כל ההכשרות תחת קורת גג אחת, הותאמו זמני ההכשרה למשך אחיד של 10 שבועות תוך מתן מענה להכשרה מקצועית, ערכית ופיקודית.

ישנו מספר מועט של מסלולים בהם משך ההכשרה שונה וזאת מתוך רצון להפיק את המיטב מכל קצין עתידי ולצייד אותו בכל הכלים והיכולות הנדרשות לשם הצלחה במילוי תפקידיו (יעודי, מנהלה, בקרים).

סגל בית-הספר מפותח באופן תמידי, מועצם ופועל מתוך תחושת שליחות וגאווה מקצועית. בית-הספר חורט על דגלו להכשיר עבור חיל-האוויר את הקצינים הטובים ביותר, אשר יידעו להוביל את אתגרי המחר, תוך שילוב של יכולות מקצועיות ומקצוענות וכן יכולות פיקוד ומנהיגות מתוך ראייה כי אלו תפקידיו של קצין בחיל-האוויר ומתוך רצון להכשיר את דור המנהיגים הבא של חיל-האוויר.

סמל בית-הספר לקצינים (ביסל"ק)
סמל בית-הספר לקצינים (ביסל"ק)